Mõju-uuring: kuidas mõjutab skautluses osalemine noort?
05.11.20212019-2020 viis Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituut läbi uuringu „Skaudid Eestis 2020: skautluse tajutud mõju isiklikule arengule, oskustele ja edasistele eluperspektiividele“.
Uuringu jooksul viidi läbi nii fookusgrupi intervjuud kui ka ankeetküsitlus. Uuringu eesmärgiks oli selgitada, kuidas skautlusega seotud noored ja täiskasvanud mõtestavad ja annavad tähenduse skautlusele enda elus.
Uuringust tuli välja, et skautluses olev noor on enesekindel, orienteeritud parima tulemuse andmisele, on uhked oma saavutuste üle ning noor väärtustab meeskonnatööd.
„Mul tuli siit mõte kohe, et kui on väljakutse, siis mina vaatan seda, et oo see on arenguvõimalus, mitte et see on väljakutse ja siis ma vist ikka parem ei võta seda väljakutset.“
Noored on eelarvamuste vabad teise nahavärvi, keele ja rahvusega inimeste suhtes.
„Skautlusest sa lihtsalt oledki saanud selle mõtte olla kõigi vastu lahke ja tore ja sõbralik ja see lihtsalt jääbki sinu sisse.“
Skautluses osalevad noored on aktiivsemad nii huvihariduses osalejatena kui ka ühiskonna liikmena. 79% valimisealistest skautides osales kohalike omavalitsuste valimistel, samas üldine valimisaktiivsus 16-17-aastaste noorte seal on 59%.
Skautluse mõju-uuring on täismahus leitav SIIN.