Kuidas su annetus aitab?
Igal aastal eraldatakse Eestis umbes 250 last oma perekonnast, sest vanemad ei suuda või ei oska nende eest hoolitseda.
Sinu annetus aitab peredel kokku jääda. Ennetustöö eesmärk on raskustesse sattunud peresid aidata, et lapsed saaksid kasvada koos oma vanematega. Peretugevdusteenuse kaudu saab hetkel abi pea 500 last üle Eesti.
SOS Lasteküla peretugevdusteenus tegutseb Harku, Keila, Kohtla-Järve, Kose, Lääne-Harju, Narva, Narva-Jõesuu, Põhja-Sakala, Põlva, Põltsamaa, Rapla, Räpina, Saku, Saue, Sillamäe ja Toila vallas. Vajadus uute piirkondade järele kasvab.
Lihtne on hukka mõista, kuid tihti on inimesed sattunud keerulisse olukorda (töökaotus, lahkuminek, vaimse tervise probleemid, sõltuvushäired jne.) ning neil puudub tugivõrgustik. SOS Lasteküla tugiisik kohtub perega vähemalt korra nädalas. Ta ei tee pere eest asju ära, vaid aitab perel saavutada kontrolli oma elu üle, et edaspidi iseseisvalt toime tulla.
15 aasta jooksul on abi saanud üle 1000 perekonna ja näiteks 2023. aastal iseseisvus 121 pere, mis tähendab, et nad saavad nüüd iseseisvalt oma laste kasvatamisega hakkama.
Peretugevdustöötaja Räpina vallas: „Tean, et minust on suur abi. Kriisis pered vajavad palju toetust ja mõistmist. Hea, et neil on keegi, kellele saavad loota ja toetuda. Loomulikult nad vajavad seda, selleks ma ju seda tööd teengi.“
Riik ennetustegevust täies mahus ei finantseeri ning vajalik rahasumma tuleb koguda lahkete annetajate abiga. Programm on töötanud aastast 2008 ning selle aja jooksul oleme suutnud üle 1000 perele tõestada, et lapse jaoks on parim kasvukeskkond oma kodu, mitte lasteküla. Programmi hea töö tulemusena on vähemalt 1100 last jäänud oma vanematega kokku. Kõik need pered saavad täna oma laste kasvatamise ja oma elu ohjamisega ise hakkama.
Lisainfo: www.sos-lastekyla.ee
Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud