Hädavajalik kuulmisabi jõuab tänu Kuulmisbussile igaühe kodukohta
17.08.2021Eesti vaegkuuljate ühingu eellugu ulatub enam kui neljakümne aasta taha, kui Eestis alustati kuuldeaparaatide tootmisega. 1979. aasta septembris valmis poolsalajases Pöögelmanni nimelises Elektrotehnika tehases esimene partii kuuldeaparaate ning need said abivajajate seas kiiresti populaarseks. 1989. aastaks oli tootmismaht kasvanud 176 500 aparaadini aastas! Algselt kasutasid kuuldeaparaate peamiselt vanemad inimesed ja kiiresti tekkis arusaamine, et moodsate aparaatidega toimetulekuks on vaja nõustamist ja abi.
Vajaliku tõuke Eesti Vaegkuuljate Ühingu loomiseks andis Soome sarnane organisatsioon, mille kogemustest õnnestus nõukogude turistidena õppimas käia. Eesti ühing asutati ametlikult 1993. aasta varakevadel ning tegevuse käimalükkamisel olid suureks abiks nii soomlased kui rootslased.
Peaaegu kolm kümnendit hiljem on Eesti Vaegkuuljate Liit tugev esindusorganisatsioon, kuhu kuulub 17 piirkondlikku ühingut enam kui 1200 liikmega. Ehkki kuulmisaparaadid on nüüdseks kättesaadavad, on Eestis tegelikult veel kuni 150 000 vaegkuuljat, kes on kuulmisabita.
Liit on võtnud oma südameasjaks kuulmisabi viimise igasse Eesti piirkonda. Alates 2021. aasta suvest vurabki Eesti teedel annetuste ja toetuste abil soetatud Kuulmisbuss. Buss võimaldab teha kuulmisteste ja pakkuda kuulmisnõustamist igaühe kodukandis. Kuid selleks, et Kuulmisbussist oleks abivajajatele maksimaalselt kasu, tuleb muuta buss helikindlaks ja laiendada nõustamisala. Selle jaoks vajab Eesti Vaegkuuljate Liit heade annetajate jätkuvat toetust.
Tule kindlasti ka ise Kuulmisbussiga tutvuma. Vaata siit, millal tuleb Kuulmisbuss sinu kodukanti ja kutsu naabrid-tuttavad kaasa kuulmistesti tegema! Kui kuulmislangusele varakult jälile saab, aitab see ennetada mitmeid vaimse tervise muresid.
Aitame hädavajaliku kuulmisabi iga Eesti inimeseni!